W roku szkolnym 2025/2026 nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczyła w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Trzymaj Formę!”, którego celem jest promowanie zdrowego stylu życia, prawidłowego odżywiania oraz aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Szkolnym koordynatorem programu była p. Anna Badziak.
W ramach programu uczniowie klas IV–VIII brali udział w spotkaniach edukacyjnych prowadzonych przez pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Tematyka zajęć dotyczyła profilaktyki uzależnień oraz świadomego wyboru produktów spożywczych poprzez analizę informacji zawartych na etykietach. Działania prozdrowotne realizowano również podczas Dnia Wiosny, kiedy uczniowie przygotowywali zdrowe, wiosenne posiłki. Ważnym elementem programu był także rajd rowerowy do Kocka połączony z nocowaniem w szkole, podczas którego uczestnicy promowali aktywny wypoczynek oraz samodzielnie przygotowywali zdrową kolację.
Przez cały rok szkolny treści związane ze zdrowym stylem życia były realizowane podczas lekcji biologii, techniki, wychowania fizycznego oraz godzin wychowawczych. Uczniowie uczestniczyli również w licznych zawodach sportowych i innych formach aktywności ruchowej.
Realizacja programu przyczyniła się do zwiększenia świadomości uczniów w zakresie zdrowego odżywiania, profilaktyki zdrowotnej oraz znaczenia aktywności fizycznej dla prawidłowego rozwoju i dobrego samopoczucia.